חוק התיווך במקרקעין נחקק בשנת 1996 ולפיו לא ניתן לעסוק במקרקעין אלא אם כן המתווך קיבל רישיון מטעם רשם המתווכים במשרד המשפטים. על מנת לקבל את הרישיון יש לעבור את בחינת משרד המשפטים.

מהו רישיון מתווך ולמה הוא דרוש?

על פי לשון החוק: לא יפרסם אדם ברבים הודעה כי הוא מתווך במקרקעין, לא יציג עצמו כמתווך במקרקעין ולא ישתמש בכל תואר או כינוי העשויים ליצור רושם שהוא מתווך במקרקעין בישראל, אלא אם כן הוא בעל רישיון בתוקף לפי חוק זה. מטרת החוק היא להגביר את מקצועיות המתווכים בישראל ולצמצם ככל האפשר את נוכחותם של נוכלים בענף.
 

איך ניתן לקבל רישיון מתווך?

 

קבלת רישיון תיווך חיונית עבור המתווכים לעמוד במסגרת החוקית המסדירה את פעילותם. קיום הרישיון ממחיש את המחויבות שלהם לפעול בצורה אתית ושקופה, תוך מתן תחושת ביטחון ללקוחות. על ידי החזקת רישיון תקף, מתווכים מורשים על פי חוק להציע את שירותיהם ולהגן על האינטרסים של הלקוחות תוך שמירה עליהם מפני פעילויות הונאה אפשריות.
 

רישיון תיווך משפר את האמון והאמינות של המתווכים בעיני לקוחות פוטנציאליים. זה מעיד שהמתווך עומד בכישורים הדרושים ועבר בדיקה קפדנית על ידי רשויות רגולטוריות. לקוחות נוטים יותר לעסוק בשירותיהם של מתווכים מורשים בשל הבטחת כשירותם, המקצועיות והעמידה בסטנדרטים בתעשייה ומאפשר שקט נפשי גם במתן דמי התיווך המבוקשים.
 

לצורך קבלת הרישיון עליכם להציג:

 

כיצד משלמים?

ניתן לשלם באופן מקוון באמצעות שירות התשלומים הממשלתי או בבנק הדואר
ניתן לפנות לרשם המתווכים ושובר לתשלום יישלח אליכם בדואר
 

כך תבצעו את הרישום באופן מקוון:

מעלים תמונה דרך אתר חברת פולימיל. (יש למלא אחר ההנחיות באתר על מנת שהכרטיס יונפק באיכות גבוהה). התמונות נבדקות ומשוב יישלח אליכם בדואר אלקטרוני בתוך שבוע.
זקוקים לתמיכה בהעלאת התמונה? שלחו הודעה לתיבת הדואר האלקטרונית.
 

לאחר קבלת המסמכים, יחידת רשם המתווכים תוודא שהנכם עומדים בקריטריונים הבאים:

 • אינכם נושאים רישום פלילי.
 • לא הוכרזתם כפושטי רגל.

לאחר ביצוע הבדיקות ולאחר שהתשלום ייקלט במערכת:

 • רישיון התיווך ישלח אליכם בדואר רשום בתוך 30 ימים.
 • כרטיס רישוי הנושא את תמונתכם ישלח אליכם בדואר רגיל בתוך 30 ימים.

 

תפקידו של רשם המתווכים בחידוש הרישיון

 

לרשם מתווכים תפקיד מכריע בתהליך חידוש רישיון התיווך. כרשות הרגולטורית האחראית לפיקוח על המתווכים ודרישות הרישוי שלהם, רשם המתווכים דואג שהמתווכים עומדים בתקנות ובהנחיות הנדרשות.
 

בכל הנוגע לחידוש רישיון, רשם המתווכים משמש כסמכות המרכזית אליה על המתווכים לפנות לתחילת תהליך החידוש. הם מספקים את הטפסים והתיעוד הדרושים שהמתווכים צריכים למלא ולהגיש.
 

רשם המתווכים מוודא גם את המידע שנמסר על ידי המתווכים בתהליך החידוש. הם עורכים בדיקות יסודיות כדי לוודא שהברוקרים עמדו בכל התנאים המוקדמים לחידוש רישיון. זה כולל סקירת היסטוריית התאימות של המתווך, הרשומות הפיננסיות וכל מידע רלוונטי אחר.
 

בנוסף, רשם המתווכים עשוי לערוך ראיונות או ביקורות כדי להעריך את עמידתו של המתווך בתקנים האתיים ובתקנות התעשייה. זה מבטיח שהברוקרים ישמרו על הכישורים הדרושים וימשיכו לפעול באופן ששומר על שלמות השווקים הפיננסיים.
 

כיצד לבדוק רישיון תיווך?

 

בדיקת רישיון תיווך היא צעד חיוני כדי להבטיח את תוקפו ועמידתו בדרישות הרגולטוריות. כדי לבדוק את רישיון התיווך שלך, לצורך כך יש לגשת לתיעוד הרלוונטי ולבצע מספר שלבים פשוטים.
 

ראשית, יש לבדוק ולראות את מסמך רישיון התיווך, אשר מונפק בדרך כלל על ידי רשם המתווכים. הוא מכיל מידע חשוב כגון מספר רישיון, תאריך תפוגה ושם המתווך המורשה.
 

לאחר מכן, מומלץ לבדוק היטב את הפרטים על הרישיון כדי להבטיח דיוק. יש לבדוק שהשם שלכם או שם חברת התיווך שלכם מאויתים נכון, וודאו שמספר הרישיון תואם לזה שסופק על ידי רשם המתווכים.
 

זה גם חיוני לבדוק את תאריך התפוגה של הרישיון. חשוב לוודא שהרישיון הוא בעל תוקף.
 

בנוסף לעיון במסמך הרישיון הפיזי, ניתן גם לאמת את תוקפו של רישיון התיווך ברשת האינטרנט. רשם המתווכים מספק לעתים קרובות פורטל מקוון או מסד נתונים בו תוכלו לחפש מתווכים מורשים ולאמת את מצב הרישיון שלכם.
 

תהליך חידוש רישיון תיווך

 

חידוש רישיון התיווך שלך יכול להיראות כמו משימה מרתיעה, אבל עם הגישה הנכונה, זה יכול להיות תהליך הרבה יותר פשוט ממה שהוא נראה. כדי להתחיל בתהליך חידוש רישיון התיווך, יש לאסוף את המסמכים הדרושים ולפעול לפי ההנחיות שמספק רשם מתווכים.
 

השלב הראשון הוא סקירת דרישות החידוש המתווה רשם המתווכים. הם בדרך כלל מספקים רשימת בדיקה מפורטת של מסמכים וטפסים שיש להגיש לחידוש. הכר את הדרישות הללו כדי להבטיח תהליך חידוש חלק.
 

לאחר שעיינת בדרישות החידוש, אסוף את כל המסמכים הדרושים. זה עשוי לכלול מסמכי זיהוי, הוכחת כתובת, דוחות כספיים וכל מסמך עזר אחר. ודא שמסמכים אלה מעודכנים ועומדים בתקנים הרגולטוריים.
 

לאחר איסוף המסמכים הנדרשים, יהיה עליך למלא את טופס הבקשה לחידוש.
 

לאחר מילוי טופס הבקשה, בדוק היטב את כל המידע לפני הגשתו לרשם המתווכים. כל שגיאה או השמטה עשויה לעכב את תהליך החידוש, ולכן חיוני להיות יסודי.
 

לבסוף, יש להגיש לרשם המתווכים את טופס הבקשה המלא בצירוף המסמכים התומכים. ודא שאתה עומד בכל המועדים המוגדרים להגשה כדי למנוע עונשים או הפרעות לפעולות התיווך שלך.
 

הבנת הסיכונים הטמונים ברישיון תיווך לא מאומת

 

עבודה עם רישיון תיווך לא מאומת או ללא רישיון תיווך טומנת בחובה סיכונים משמעותיים שיכולים להיות השלכות קשות הן עבור המתווכים והן עבור לקוחותיהם. בראש ובראשונה, זה מעלה ספקות לגבי הלגיטימיות והאמינות של המתווך. לקוחות עשויים לפקפק בכישורי המתווך וביכולתו לספק שירותים אמינים ומהימנים. הדבר עלול להוביל לאובדן עסק ולפגיעה במוניטין המקצועי של המתווך –  לא בטוח שאנשים יסכימו לעשות צעד משמעותי כמו השקעה בדירות דרך מתווך שאין לו רישיון.
 

בנוסף, רישיון לא מאומת חושף לקוחות לסיכונים פיננסיים פוטנציאליים. ללא אימות מתאים, אין ערובה שלמתווך יש את הכישורים והידע הדרושים כדי לטפל בהשקעות ועסקאות של לקוחות בצורה יעילה. לקוחות עלולים להפוך לקורבנות של הונאה או להיתקל בהפסדים כספיים משמעותיים עקב חוסר כשירות של המתווך או שיטות לא אתיות.
 

יתרה מכך, מתווכים עם רישיונות לא מאומתים עלולים למצוא את עצמם מחוץ לרשתות ושותפויות בתעשייה. מוסדות וארגונים בעלי מוניטין רבים דורשים ממתווכים להחזיק ברישיונות תקפים ומאומתים ליצירת קשרים מקצועיים. ללא אימות זה, מתווכים עלולים להחמיץ הזדמנויות חשובות לשתף פעולה עם גופים מבוססים, ולהגביל את הצמיחה והפוטנציאל שלהם בתעשייה.

 

כיצד להבטיח תהליך חידוש רישיון חלק?

 

חידוש רישיון התיווך שלך הוא צעד קריטי בשמירה על מעמדך המקצועי והמשך פעילותך בענף. כדי להבטיח תהליך חידוש רישיון חלק, בצע את השלבים הבאים:

   

 • התחל מוקדם:
  התחל את תהליך החידוש זמן רב לפני תאריך התפוגה. המתנה לרגע האחרון עלולה להוביל ללחץ מיותר ולעיכובים אפשריים. תן לעצמך מספיק זמן לאסוף את כל המסמכים הנדרשים ולהשלים את השלבים הדרושים. אם יש צורך לעבור מבחן תיווך יש לדאוג להתכונן למבחן.
 • סקור את דרישות החידוש:
  הכר את דרישות החידוש הספציפיות שנקבעו על ידי הרשות הרגולטורית. הבן את המסמכים שיש להכין, העמלות וכל מידע נוסף הדרוש לתהליך החידוש. זה יעזור לאסוף הכל מראש ולמנוע הפתעות.
 • 3. עדכון המידע:
  נצל הזדמנות זו כדי לעיין ולעדכן את המידע האישי והמקצועי שלך. ודא שכל פרטי הקשר שלך, כתובת העסק וכל מידע רלוונטי אחר מדויקים ועדכניים. זה יעזור לייעל את תהליך החידוש ולמנוע בעיות תקשורת פוטנציאליות.
 • השלם את דרישות ההשתלמות:
  חלק מהרשויות הרגולטוריות עשויות לדרוש ממתווכים לעמוד בדרישות ההשכלה המתמשכת כחלק מתהליך חידוש הרישיון. ודא שסיימת את כל הקורסים או תוכניות ההכשרה הדרושים בתוך מסגרת הזמן שצוינה. שמור תיעוד של תעודות ההשלמה או התמלילים שלך כהוכחה לציות.
 • דאג לשלם עמלות חידוש:
  חשוב להיות מודעים לדרישות לעמלות החידוש ולאמצעי התשלום המקובלים על ידי הרשות הרגולטורית. הקדישו את הכספים הדרושים ובצעו את התשלום באופן מיידי כדי למנוע עיכובים בתהליך החידוש.
 • שליחת בקשת חידוש:
  הכן והגש את בקשת החידוש שלך במדויק ובתוך המועד שנקבע על ידי הרשות הרגולטורית. בדוק שוב את כל המידע שסופק כדי להבטיח את דיוקו ושלמותו.

 

ההשלכות של אי חידוש רישיון התיווך

 

אי חידוש רישיון התיווך שלך יכול להיות בעל השלכות משמעותיות שיכולות להשפיע הן על המוניטין המקצועי והן על הפעילות העסקית שלכם. הנה כמה מההשלכות הפוטנציאליות של אי חידוש הרישיון שלך:

   

 • עונשים משפטיים:
  פעולה כמתווך ללא רישיון תקף מהווה עבירה על חוקי הרגולציה. זה יכול לגרום לעונשים משפטיים, כולל קנסות, השעיה, או אפילו שלילת הרישיון שלך. עונשים אלה יכולים להיות בעלי השפעות ארוכות טווח על הקריירה שלך ועשויים להפריע ליכולת שלך לעבוד בענף בעתיד.
 • אובדן אמון:
  לקוחות ושותפים מסתמכים על מתווכים מורשים שיספקו שירותים מקצועיים ומהימנים. אם הרישיון שלך לא יחודש, זה יכול לשחוק את האמון שאחרים נתנו בך. זה יכול להוביל לאובדן לקוחות, הזדמנויות עסקיות ופגיעה במוניטין המקצועי שלך.
 • הפרת חוזה:
  חוזים והסכמים רבים מחייבים מתווכים לשמור על רישיון תקף. אי חידוש הרישיון יכול להיחשב כהפרה של הסכמים אלו, מה שעלול להוביל למחלוקות משפטיות ולחבויות כספיות.
 • הזדמנויות מוגבלות:
  ללא רישיון תקף, אתה עלול להחריג אותך מהשתתפות בעסקאות מסוימות או מגישה לשווקים ספציפיים. זה יכול להגביל את היכולת שלך להרחיב את העסק שלך, להרחיב את השירותים שלך ולהתחרות ביעילות בתעשייה.
 • בדיקה רגולטורית:
  פעולה ללא רישיון עלולה למשוך תשומת לב לא רצויה מצד רשויות הרגולציה. הם עשויים לערוך חקירות, ביקורת או בדיקות כדי להבטיח ציות. זה יכול להיות תהליך שלוקח זמן ומלחיץ, להסיט את המיקוד שלך מלשרת לקוחות ולהרחיב את העסק שלך.

 

 

מה כולל קורס תיווך?

לימודי תיווך כוללים תחומי ידע מגוונים בתחום התיווך, יזמות הנדל"ן ושיווק נכסים הנדרשים לשם מעבר בחינת הרישוי. במקביל, מושם דגש על פיתוח יכולת ההערכה של נכסי מקרקעין ופיתוח המיומנויות הנדרשות לצורך התמודדות עם תנאי ודרישות ענף המקרקעין בישראל. בין הנושאים הנלמדים בקורס: מונחי יסוד בעולם הנדל"ן, חוק המתווכים, דיני חוזים, מיסוי מקרקעין, שמאות מקרקעין, דיני שכירות, חוק הגנת הצרכן, עקרונות בשיווק נדל"ן ועוד.
קורס תיווך נדל"ן כולל לרוב כ 80 – 70 שעות ומזכה את הבוגרים בתעודת סיום רשמית מטעם הגורם המפעיל את הקורס. לאחר מעבר בהצלחה של מבחן הרישוי מטעם משרד המשפטים, יינתן רישיון תיווך.
במסגרת צבעונית:

לא נעולים על עצמכם?
לאחר מעבר בחינת הרישוי בהצלחה, תוכלו להתלבט עד 5 שנים אם ברצונכם להוציא רישיון תיווך. לאחר מכן, תוקף הבחינה יפוג.

היכן ניתן לעבור קורס?
קיימים מגוון קורסים ללימודי תיווך נדל"ן בכל רחבי הארץ.
בין מכוני הלימוד המומלצים:

היחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן): קורס מתווכי נדל"ן המספק הכנה מקצועית למבחני הרישיו למתווכים. תכנית הלימודים כוללת כעשרה מפגשים ו- 60 שעות לימוד.
לפרטים: clb.ac.il

בית ספר נדל"ן חכם (תל אביב): בית הספר מציע קורס המכין את התלמידים לבחינות רישיון התיווך במסגרת 14 מפגשי ערב המתקיימים אחת לשבוע. בחלקו השני של הקורס לומדים המשתתפים את מיומנות ההשתלבות במשרדי תיווך.
לפרטים: nadlan-haham.co.il

אנגלו – סכסון –  רשת תיווך מהגדולות והוותיקות בארץ המציעה קורס תיווך לצורך מבחני הרישוי. הקורס מתקיים בתל אביב.
לפרטים: www.anglo-saxon.co.il

רימקס –  חברת תיווך בינלאומית בפריסה ארצית המציעה קורס מתווכים לצורך קבלת רישיון ולעתים קרובות קולטת חלק מבוגריה כמתווכים מטעמה.
לפרטים: www.remax.co.il

האם ניתן ללמוד לבד ולגשת למבחן?
ניתן ללמוד את החומר באופן עצמאי ולגשת לבחינות, אם כי רמת והיקף החומר המקצועי שתרכשו במסגרת קורס מקצועי יהיו רחבים ויסודיים באופן משמעותי. לרוב, קשה לעבור את בחינת הרישוי ללא הכנה מקצועית ומי שמעוניין לעבור בהצלחה את הבחינה בניסיון הראשון ולחסוך את תקופת ההמתנה בין מבחן כושל למבחן הבא (3 חודשים) ואת עלויות הבחינה, יעדיף לרכוש את החומר באופן מקצועי ומודרך.
מעבר לכך, במסגרת קורס תיווך מקצועי, התלמידים מקבלים הכשרה פרקטית מבעלי ניסיון רב בעולם התיווך המעניקים להם את הרקע המלא להתמודדות מיטבית כמתווכים בעצמם. לימוד עצמאי חסר, במרבית המקרים, את הפן הפרקטי שחשיבותו מהותית להצלחתו העתידית של התלמיד כמתווך.

מהו המחיר של הקורס?
המחירים לקורס תיווך נעים לרוב בין 2,400 ₪ ל – 3,300 ₪.

האם יש אגרות רישוי?

 • אגרת בחינה בסך 495 ₪ – יש לשלם בעת ההרשמה לבחינה

להרשמה

 • אגרה חד פעמית עבור רישיון מתווך ועבור רישום בפנקס המתווכים בסך 965 ₪.

האגרה בתוקף ממועד התשלום ועד ל-31.12 של אותה שנה.
 לתשלום

 • אגרה שנתית בסך 361 ש"ח עבור חידוש רישיון התיווך

לתשלום

מי הוא הגוף האחראי על תחום התיווך בארץ?

יחידת רשם המתווכים הוקמה בשנת 1996 והיא הגוף האחראי במדינת ישראל לקיום בחינות רישוי, להענקת רישיונות תיווך ולניהול פנקס המתווכים. זאת ועוד, בהתאם לחוק חופש המידע התשנ"ט – 1999, היחידה מנפיקה אישורים בדבר מעמדו של מתווך / אדם בהתאם לחוק המתווכים ואף מציגה באתר האינטרנט את רשימת המתווכים המורשים לעסוק בתיווך.
בריבוע צבעוני:
לנוחיותכם:
רשימת המתווכים המורשים בישראל נכון לשנת 2018:
http://www.justice.gov.il/Units/RashamHamtavchim/Pages/List.aspx
שאלות ותשובות נפוצות:
האם אפשר להתלונן על מתווך?
טיפול בתלונות כנגד מתווכים ואכיפת החוק אינם תחת סמכות רשם המתווכים, אלא בסמכות משטרת ישראל או בסמכות הממונה על הגנת הצרכן. תלונות כנגד מתווכים בגין מרמה, זיוף או גניבה יש להפנות באופן ישיר למשטרת ישראל.
תלונות בגין עבירות משמעת של מתווכים בתחום המקרקעין ניתן להגיש לרשם המתווכים באמצעות הטופס הבא – טופס הגשת תלונה על מתווך. יש לציין את פרטיכם המזהים, לפרט את תלונתכם ולצרף כל ראיה / מסמך המבססים את תלונתכם. התלונה תועבר ליחידה לדין משמעתי במשרד המשפטים
את הטופס ניתן להגיש באופנים הבאים:

בדואר אלקטרוני:

[email protected]

בדואר:

רשם המתווכים, ת.ד 34357 ירושלים 9134301

בפקס:

02-6467939

לאחר בדיקת התלונה, במידה והתלונה מוצדקת, ייערך בירור מעמיק בנושא. לאחר קבלת תגובת המתווך אודותיו בחרתם להתלונן, התובעים יבחנו האם יש להגיש כנגד המתווך כתב קובלנה. הקובלנה, במידה ותוגש, תנוהל בפני ועדת המשמעת.
במידה והגשתם תלונה ולא קיבלתם תגובה בתוך 60 יום, ניתן לפנות לרשם המתווכים לקבלת עדכון.
לאחר שתינתן החלטה בעניינכם, לא ניתן לערער על החלטות התובע המשמעתי.

מה קורה למי שעוסק בתיווך בלי רישיון?
מתווך שפעל בניגוד להוראות החוק צפוי לעונשים הקבועים הן בחוק המתווכים והן בחוקי העונשין והגנת הצרכן לרבות מאסר ו/או השעיית/שלילת רישיון התיווך ועוד.

האם משרד תיווך שונה ממתווך פרטי?
למתווך עצמאי, מטבע הדברים, מאגר נכסים מצומצם ביחס למאגר הנכסים בו מחזיק משרד תיווך. מנגד, בבחירת מתווך עצמאי סביר להניח שתיהנו מיחס אישי יותר.
וכמובן, בין אם תחליטו לפנות למתווך עצמאי ובין אם תעדיפו משרד תיווך, הפרמטרים החשובים ביותר הם רמת מקצועיותו ורמת אמינותו של המתווך / משרד התיווך. לכן, חשוב לערוך בירור מקדים ולבחור רק בגורם מקצועי, מורשה ובעל ניסיון רב בתחום התיווך.
בריבוע צבעוני:

הידעת?
​מספר המתווכים המורשים נכון לשנת 2018 הוא כ- 19,676 מתווכים מורשים

אלי שאנן מתווך משרד תיווך
אלי שאנן
מנהל ומייסד משרד תיווך אונו נדל"ן

מנהל מקצועי פורום תיווך באתר

שמי אלי שאנן, אני הבעלים והמייסד של משרד התיווך, המתמחה כבר שנים בליווי מוכרים וקונים באחת העסקאות החשובות בחייהם – מכירה ורכישה של נכסים למגורים ולהשקעה. למידע נוסף על משרד התיווך לחצו כאן

שאלות גולשים מהפורום בנושא רישיון תיווך

הדרך הקצרה לרישיון תיווך

היי, אני רוצה לעסוק בתיווך והבנתי שאני צריך להוציא רישיון תיווך בשביל זה? רציתי לברר מהי הדרך הכי קצרה שאני יכול לעבור בכדי להוציא רישיון כזה כחוק, המון תודה.

הודעות בפורום פורום - תיווך 04/05/2019
קבלת רישיון תיווך

רציתי לדעת מה התנאים לקבלת רישיון תיווך? האם אפשר להגיש בקשה או שחייבים ללמוד תיווך ולצבור ניסיון של תקופת זמן מינימאלית בתחום?

הודעות בפורום פורום - תיווך 25/04/2019
הוצאת רישיון תיווך

שלום, רציתי לברר מה הפרוצדורה להוצאת רישיון תיווך? האם אני חייב להירשם לקורס או למסגרת לימודים בכדי לעסוק בתיווך או שאפשר להשתלב בתחום גם בלי לימודים ורישיון? המון תודה על התשובה ...

הודעות בפורום פורום - תיווך 25/01/2019
לימודי תיווך

הבן שלי לא ממש מוצא את עצמו מבחינה תעסוקתית ונראה לי שתחום התיווך ממש יכול להתאים לו, השאלה מה אני יכולה לעשות בכדי לקדם אותו לעבודה בתחום, האם צריך לרשום אותו ללימודים והאם בכל מסגרת לימוד...

הודעות בפורום פורום - תיווך 28/03/2019
מבחן תיווך

שלום רב, אני חייל שעתיד להשתחרר בקרוב וחשבתי ללמוד באופן עצמאי למבחן על מנת להוציא רישיון תיווך. אודה לכם מאוד אם תוכלו לכוון אותי או להמליץ על דרכי לימוד וספרים. זה עולם שחדש לי ומסקרן אותי...

הודעות בפורום פורום - תיווך 01/09/2015
מתווך או סוכן נדל"ן

שלום , 1.מה ההבדל בין סוכן נדל"ן למתווך? 2.האם למוכר דירה עדיף שלסוכן הנדל"ן יהיה רישיון תיווך ומדוע? 3.מה הסיכונים בשכירת שירותיו של סוכן נדל"ן ללא רישיון תיווך? 4.האם לחברי לשכת מתווכי הנדל"ן...

הודעות בפורום פורום - תיווך 08/07/2020
תמחור עסקה - חוכמת ההמונים

היי לכולם , שמי בן-אל אני בן 24 מגבעתיים בעל רישיון תיווך אחרי 2 קורסים אך מעולם לא עבדתי במשרד תיווך או תיווכתי באופן רשמי (החתמות) עבדתי מפה לאוזן ומקורבים הספקתי לתווך מס דירות לשכיריות...

הודעות בפורום פורום - תיווך 06/03/2020
בחירת מתווך

היי, אנחנו רוצים לקנות בית וזקוקים לצורך כך לשירות של מתווך, רציתי לדעת אם זה קריטי לבדוק פרטים על המתווך כמו רישיון תיווך או שזה לא אמור להיות קריטי עבורי? המון תודה על התשובה.

הודעות בפורום פורום - תיווך 08/03/2019