mynexthome.co.il

הדור החדש של לימודי הנדל"ן לתואר


כמו כל תחום לימודים שמתחדש ומתעדכן גם תחום הנדל"ן אינו נשאר מאחור. ואם בעבר היה מדובר בתואר שעוסק בתחום הנדל"ן בעיקר באופן תיאורטי וונתן כלים בעיקר להבין בחוזים ושיטות עבודה בתחום הנדל"ן, הרי שהיום מבינים במוסדות הלימוד שדרישות שוק העבודה הן שונות ומעדכן בהתאם את התואר.

תחום הנדל"ן- תחום מרכזי בחיינו
תחום הנדל"ן הוא תחום בלתי נפרד ממעגל חיינו ונוגע בחיינו הבוגרים בנקודות השקה שונות. מדובר גם בנושא שנתון להרבה שיח ציבורי מהיבטים שונים- פיננסיים, עיצוביים, כנכסים מניבים או כפרוייקטים של חברות גדולות המתפרנסות מן התחום ועוד. מכאן, שניתן להבין שמדובר בתחום צומח ומתחדש שזקוק לכוח אדם מומחה ובקיע כדי שישתלב בשוק המתפתח והצומח הזה . וכמו בכל תחום, עם הדרישה בא המענה באמצעות תארים שונים שנוצרו באקדמיה  ללימודי תואר בנדל"ן ומשלבים בינו לבין תחומי דעת נוספים.

 לימודי נדל"ן לתואר – לרוב במסגרת תואר בתחום נרחב יותר
היות ותחום הנדל"ן עדיין נחשב לתחום ספציפי יחסית, לרוב למי שרוצים להתמקד בתחום, ללמוד אותו ולהשתלב בו, עומדת האפשרות להתמחות בו במסגרת תואר ראשון במנהל עסקים או תואר ראשון בכלכלה. בעבר, ההתמחות כללה בעיקר התייחסות להיבטים משפטיים של התחום או היבטיים פיננסיים בלבד אך כיום התארים הללו עוברים ממש תהליך של חשיבה ושינוי כיוון.

הדור החדש של לימודי תואר בנדל"ן
החידוש העיקרי בתארים אלו טמון בהבנה שמדובר בתחום שהוא חלק ממארג חיינו ומעבר לכך, מהווה תחום חם גם להשקעות ויצירת נכסים מניבים מבחינה מסחרית ומבחינה פרטית. השינוי הזה גם בשיח הציבורי וגם בשיח בתחום ההשקעות, תרם להחלטה לעשות שינוי כיוון בתכני לימודי הנדל"ן, ולשלב בתוכנית הלימודים שלהם גם תחומים כמו נדל"ן מסחרי, עקרונות של נדל"ן מניב והשקעה בנדל"ן על כל ההיבטים המשפטיים והמסחריים שבנושא, שילוב של נושאי יזמות בתחום הנדל"ן וכן התייחסות גם לתחום כחלק ממארג שלם של חברות במשק או חלק מחברות ההשקעות. כך בפני בוגרי התארים הריאליים יותר של מנהל עסקים או כלכלה, נפתחת האפשרות לעסוק בנושאים הללו גם באופן עצמאי בתום הלימודים וגם להשתלב במגוון תחומים רחב יותר עם תום התואר.

ובכל זאת..למה להשקיע עכשיו 4 שנים בלימודים אקדמיים שיש קורסים ממוקדים בתחום?
למרות החידושים ורענון תוכניות הלימוד בתחום הנדל"ן במוסדות האקדמיים, עדיין הקורסים בתחום חמים ומהווים תחרות ראויה לתואר בתחום מבחינת מתלבטים רבים המתעניינים בלימודי התחום. חושב לציין, כי הקורסים אינם פחות טובים, אלא שהם ממוקדים מאוד מבחינת תכניהם, אינם מקיפים את כל תחומי הדעת שסביב הנושא הסבוך שנקרא נדל"ן בישראל ופעמיים רבות מכוונים את הבוגרים שלהם, לעיסוקים ספציפיים מאוד בשוק העבודה בעוד התואר מציע מגוון רחב יותר של אפשרויות לעסוק ולהשתלב בתחום ומכאן יתרונו בהשוואה לקורסים.
25/01/2019    המאמר עודכן בתאריך 22/04/2019    mynexthome.co.il
פורום - תיווך

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mynexthome.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2021 mynexthome.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מתווכים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום תיווך
מחפשים מתווך מומלץ?
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!