enter-article תוכנות תיווך - להיות מעודכנים כל הזמן - מרכז מתווכים ארצי
מתווכים » מאמרים וחדשות » תוכנות תיווך - להיות מעודכנים כל הזמן

תוכנות תיווך - להיות מעודכנים כל הזמן

בעידן בו אנשים מחפשים דירות בלוחות אינטרנטיים, מה הפלא שמשרדי תיווך עובדים בעיקר דרך תוכנות תיווך?

תיווך מתבסס קודם כל על מידע רלוונטי ורק אחר כך על יכולות שיווק וקשרי לקוחות, ולכן תוכנות תיווך מוצלחת חיונית לכל העוסקים בתחום תיווך נכסים. מבין למעלה מ-10 תוכנות ישראליות וכ-5 תוכנות בינלאומיות, וביעוצם של מומחי תיווך נכסים.

ניסינו להרכיב מדריך שיעזור לכם להבין אילו פרמטרים חשובים בבחירת תוכנות תיווך טובות.

הנה כמה מהפרמטרים אליהם צריך לשים לב.

כמות לקוחות

תוכנות תיווך

מדובר בפרמטר חשוב, ולא משום שההמון צודק, אלא משום שההמון יודע. כמו שכבר אמרנו, המטרה הראשונה של תוכנת תיווך היא לסדר ולארגן כמה שיותר מידע רלוונטי, וכמה שיותר חבר שייכים לאותה תוכנה כך ירבה המידע אליו תוכלו להיות חשופים.

התוכנה עם כמות הלקוחות הגבוהה ביותר בישראל, מבין המתווכים העצמאיים, היא של "כל המתווכים בישראל" (allisrael.co.il), שהשקיע רבות בקידום האתר שלה.

ברמה העולמית קרוב לוודאי שREMAX- וחברות בינלאומיות אחרות מחזיקות במאגר שיתוף לקוחות גדול פי 100-350, אולם לפחות במקרה של REMAX הגישה מוגבלת לסוכני החברה בלבד...

נגישות

הרעיון של מחשוב ענן עשה את דרכו גם לדומיין של תוכנות תיווך, ולמעשה כל התוכנות הללו, גם כאלה שמותקנות על המחשב, הן ווריאציה של תוכנות ענן (בין השאר www.realter.com, "allisrael.co.il" המוכר לנו מלעיל, מידן, BMBY ולמעשה כל האחרות שבדקנו).

למה זה טוב? משום שהגישה שלכם אפשרית בכל מקום, בתנאי שיש לכם אינטרנט. למה צריך לשים לב? בעיקר לאבטחה, גיבוי ומהירות עבודה.

אבטחה- ההצלחה שלכם תלויה לעיתים קרובות בבלעדיות של המידע הנמצא ברשותכם, והאינטרנט ידוע במגבלות הסודיות שלו. הקפיד לוודא שהאתר מאובטח מפני תוכנות זדוניות וגניבת מידע, שכל התקשורת מאובטחת (תקן SSL ומעלה), ושקיימת אחריות של האתר במקרה של גניבת מידע.

גיבוי- כל האתרים שבדקנו מאפשרים לכם לגבות את כל המידע האישי באתר (תכתובות, סטטיסטיקות, רישומים) בהורדה פשוטה יחסית לדיסק הקשיח במחשב שלכם.

מהירות עבודה- בכל התוכנות שהתנסינו בהם (וגם אתם מוזמנים: כל הנ"ל מציעים שבוע-שבועיים של התנסות חינמית) המהירות הייתה טובה מאוד, הרבה יותר ממהירות החיבור האינטרנטי הממוצעת. בחיבורים איטיים, תוכנות מבוססות המחשב שלכם כמו BMBYהן בעלות יתרון (כיוון שלא צריך כל הזמן להיות מחוברים). לממשקים כאלו גם יתרון בזמן נסיעות וכאשר אין חיבור זמין לאינטרנט.

תמיכה

כל מערכת מחשובית פתוחה לתקלות, ובכלל זאת תוכנות תיווך, ובכל מקרה תרצו מענה אנושי, שהן חלק מן השירות של רוב התוכנות שבדקנו. "כל המתווכים בישראל" מספקים תמיכה טלפונית (1-700-555-155) רצופה כ-24שעות ביום , גם בשישי שבת באמצעות מחלקת תמיכה און ליין שזמינה החל מ-18:00 ועד ל- 09:00.

תוכנות בינלאומיות כמו "realter" מספקות תמיכה און-ליין ותמיכה טלפונית 24 שעות ביממה. גם מידן ו-BMBY מספקות תמיכה טלפונית, בטווח שעות צר מעט יותר.

עלויות

תיווך נכסים, כפי שאתם יודעים, דורש לא מעט השקעה קולטרלית, חלק גדול ממנה לכיוון של תוכנות תיווך. העלות שמציעות היצרניות שהזכרנו לעיל אינן קבועות, ותלויות בגודל השירות, גודל הלקוח (משרד פרטי או רשת), ותקופת המנוי.

בתור סוכן עצמאי, צפו לעלות של בין 500-1400 ₪ לחודש עבור חבילת הבסיס. תוספות שונות כמו בניית אתרים (כ2000-12000 ₪ השקעה ראשונית), אחסון ותחזוקת אתר (150-500 ₪ לחודש), כלי ניהול נוספים (50-100 ₪ לחודש) ושירותים נלווים (מזכירות, מענה טלפוני אנושי, ראיית חשבון וכו') ניתנים גם הם לרכישה.

היתרון הגדול של תוכנת תיווך היא המיידיות. תוכנה שמחוברת לרשת מקבלת ישירות מידע על נכסים שנכנסו ללוחות שונים. המשמעות היא, שהמשרד מתעדכן כל העת בנכסים חדשים למכירה והשכרה


עוד באותו נושא

קורס תיווך – כל המידע החיוני באתר לפניכם

קורס תיווך – כל המידע החיוני באתר לפניכם

בעולם בו מחירי הדירות הינם גבוהים וממשיכים לעלות שווה להיות מתווך נדל"ן לעבודה מעניינת אך גם ריווחית מאודתיווך נדל"ן הינו תחום מאוד מבוקש...

כשכל עולם הנדל"ן והתיווך עם הפנים כלפי הקדמה הטכנולוגית

כשכל עולם הנדל"ן והתיווך עם הפנים כלפי הקדמה הטכנולוגית

המתווכים לא יכולים להרשות לעצמם להישאר מאחור.בקצב המהיר בו אנו חיים כיום, כשבכל רגע נכס נדל"ן אחד מתפנה בעוד שנכס אחר נתפס, חייבים לעמוד בקצב....

כיצד בוחרים משרד תיווך?

כיצד בוחרים משרד תיווך?

גם היום, בתקופה בה שוק הנדל"ן פורח כמעט לממדים של בועה, יש מי שמתקשה להחליט כיצד למכור את הנכס שבבעלותו, באמצעות מתווכים או באופן בלעדי. מאמר...

הבעיות איתן מתמודדים מתווכי דירות

הבעיות איתן מתמודדים מתווכי דירות

כמו לא מעט אנשי מקצוע, גם מתווכים חיים בדילמה רגשית מול האינטרנט,  לנו או לצרינו? כידוע עולם האינטרנט שינה את עולם העסקים...

מדריך לימודי תיווך

מדריך לימודי תיווך

בעולם בו מחירי הנדל"ן עולים בלי הפסקה ופרויקטים של בנייה לא מפסיקים לצוץ מכל עבר, זה הזמן לחשוב על לימודי תיווך תנופת הבנייה שישראל...

string(31) "categoryתוכנות תיווך"