mynexthome.co.il

משרדי תיווך – כיצד לקבל יותר על הדירה שלי?
כאשר הנכם באים למכור את דירתכם והנכס בבעלותכם, תרצו לעשות כל מה שניתן (בהנחה והעלות כלכלית עבורכם) על-מנת להעלות את ערך הנכס ובעת מכירתו לקבל יותר. מדובר בצעד לגיטימי, מקובל ואף רצוי בתחום שכן ככל שהדירה והנכס יהיו מושקעים יותר, לא רק תוכלו לקבל עבורו סכום גבוה יותר בעת מכירתו, אלא הוא גם יהיה נחשק יותר בעיני הקונים הפוטנציאליים.

במאמר זה נסקור מספר פעולות חשובות אשר תוכלו לבצע טרם מכירת הנכס על-מנת להרוויח כמה שיותר ממנו. כמו כן, תוכלו להעזר במיטב אנשי המקצוע והמומחים בתחום אשר יישמחו לעמוד לרשותכם ולייעץ בכל שאלה ותהייה בנושא.
הצעדים הדרושים להעלאת מחיר הנכס טרם מכירתו, בואו נתחיל...
 

תכנון נכון של עיתוי המכירה

תזמון "הוצאת" הדירה לשוק והרצה של תהליך המכירה משפיע על הסיכויים שלכם למכור אותה וכמובן גם בעלות המכירה. כיצד זה בא לידי ביטוי הנכם שואלים?
חשוב לשאוף כי הדירה לא תשהה בשוק המכירות זמן רב מידי, שכן תזמון נכון למכירת הדירה הינו סגירת העסקה בשיא ההשפעה של גל הביקוש. לכן, כאשר דירתכם ממשיכה לשהות בשוק המכירה מעבר לשיא הביקוש, מחיר הנכס יורד אף הוא.
אז מתי תוכלו לקבל יותר על הדירה בעת המכירה?

גל הביקוש עבור דירות מאופיין בחודשים שבין פברואר למאי וזאת בשל הרצון להכנס לדירה עד חודשי הקיץ וחופשת שנת הלימודים. זוהי התקופה הטובה ביותר שדירתכם תהיה בשוק המכירה והמחיר אשר תוכלו לקבל עבור הנכס יגדל. גם כאשר ישנה קריסה בשווקים אחרים כמו מניות, פיננסים ועוד, אזי מחירי הנדל"ן עולים כאלטרנטיבה.
נצלו את גלי הביקוש בחודשים אשר צויינו ואל תשאירו את דירתכם זמן רב למכירה או מכרו בסוף עונת הביקוש, שכן זה מנגד מעודד הורדת מחיר הנכס.
מעוניינים לדעת עוד על הנושא ולשאול אנשים אחרים אשר מוכרים או מכרו בהצלחה ובסכום גבוה?
 

הכנת הדירה או הנכס למכירה

אחד הגורמים הבסיסיים המשפיעים בתחום נדל"ן למכירה - על החלטת הקונים האם לרכוש את הדירה או לא הינה מיקום הדירה, גודלה אך גם ריהוט יפה ו/או חדיש, סדר, אוורור ואפילו ריח הדירה. בית מסודר, נקי, מאוורר וכמובן מריח טוב מעלה את הסיכוי לרכישתו אך גם מעלה את מחירו של הנכס, אז מה תוכלו לעשות כדי לשפר את סיכויי המכירה ובמחיר גבוה יותר?

 • הכנת סביבת הבית – הכינו את הכניסה לבית, סדרו ונקו את האיזור, את המדשאות מקדימה ומאחורה, ארגנו את הצמחייה והמראה החיצוני של הבית ליצירת תחושה נעימה.
 • ניקיון והכנת הבית – פנו את שיש המטבח, נקו וצחצחו את הבית, ארגנו את ארון הבגדים, החדרים ועוד כך שהבית יהיה נקי, מסודר ומריח בנעימות.
 • צביעה ונטרול – סיידו וצבעו את הקירות למראה חדש וללא לכלוך וטביעות אצבעות עליהם, הסירו צבעים עזים מהקירות, חשפו את הקירות מחיפוי ייתר, הגבירו את התאורה הטבעית בבית והוסיפו תאורה מלאכותית היכן שיש צורך במידה ואין באיזור מספיק תאורה טבעית.
 • ריחות – הסירו כתמי רטיבות ואווררו את הבית מריחות שונים ולא נעימים.
 • הרגשה נעימה בבית – דבר פשוט כמו נר וניל ריחני או אפילו ריח עוגת שמרים בתנור יכולים ליצור הרגשה ביתית נעימה ביותר. נשמע מוזר? זה עובד וזה כדאי, אתם בכל זאת משווקים את דירתכם.
מעוניינים להעזר בקבלן שיפוצים להכנת הדירה למכירה או פשוט מתעניינים במחירים להכנת הדירה? הכנסו אל מחירון האתר ותכננו את ההכנה בהתאם לתקציבכם טרם מכירת הנכס.
 

חשיפה נכונה ומאסיבית של הנכס למכירה

ישנו כלל חשוב במדעי הכלכלה ומדעי ההתנהגות אשר קובע כי כגודל החשיפה הנכונה של הנכס למכירה, כך גודלו של הסיכוי לקבל מחיר גבוה עבורו.
חשיפה נכונה של הנכס משמעה:
 • חשיפת הנכס והדירה לקונים פוטנציאליים.
 • פרסום הנכס למכירה באופן מאסיבי על-מנת לחשוף אותו לקונים פוטנציאליים.
 • חשיפת הנכס למכירה בהתמקדות באוכלוסיות אשר בהן ניתן למצוא קונים פוטנציאליים.
 • שיווק נכון של הדירה בהוספת פרטים חשובים/מעניינים/חיוביים אודות הנכס.
 
משא ומתן ודינמיקה מקצועית למכירת הנכס

מכירים את התחושה כיצד אנשי מכירות מקצועיים מסוגלים להציג כל מוצר כמשהו מדהים? אין זה שונה כאשר הנכם מגיעים למכור את הדירה והנכס. ככל שתהליך מכירת הנכס מקצועי יותר, כך גדל הסיכוי למצות את מחיר הנכס בשוק הקיים, זה כולל מיומנויות אישיות, מיומנויות שכנוע, התנהלות נכונה מול הקונה הפטונציאלי, זיהוי נכון של סימני סגירת העסקה ועוד.
מה כולל תהליך נכון של מכירה להעלאת מחיר הנכס?
 • הצגה של הנכס בתמונות מוארות.
 • צילום נכון של הבית.
 • צילום בזוויות נכונות.
 • תמונות מפנים וחוץ הבית אשר מחמיאות לנכס.
 • פרסום באינטרנט של הנכס ע"י העלאת תמונות בנפחים קטנים כך שייטענו מהר באתרים.
 • תמונה חיצונית של בית אשר תכלול חום וירוק בחלק התחתון של הבית, תמונה נקייה מעמודי חשמל, מתקני זבל, קווי טלפון וכו' ובחלק העליון התמונה תכיל את גג הבית ושמיים כחולים לתמונה יפייפיה, נקייה ופסטורלית.
 
 
גיוס ושימוש באנשי מקצוע להעלאת שווי הנכס

אנשי מקצוע טובים ומוכחים בתחום דורשים לעיתים לא מעט כסף על שירותם אך השימוש בשירותיהם שווה לכם זהב. אנשי מקצוע אלו , מתווכים, עושים שימוש בכלי חשיפה מעולים באיזורכם, משתמשים בניסיון רב השנים שלהם לשווק את הנכס שלכם כאילו היה שלהם, עושים שימוש בכלים אשר מגיעים בדיוק לאוכלוסיות היעד של הנכס שלכם ולא מתבזבזים על לקוחות לא רלבנטיים ועוד. לכן, אם תוכלו להשקיע באנשי מקצוע וחברות מוכחות אלו דוגמת רי/מקס ישראל או אנגלו סכסון, אזי תווכחו בסוף התהליך כי שכר הטרחה אשר תשלמו יהיה משתלם במיוחד שכן עבור הנכס שלכם תקבלו מחיר גבוה במיוחד בעת מכירתו, הרבה יותר מאשר שכר הטרחה אותו תשלמו לאנשי המקצוע אשר יסייעו לכם מאוד.
 
אלו הן מספר דרכים פשוטות ומועילות אשר תוכלו להעזר בהן בעת מכירת הנכס ובכך להעלות רבות את מחירו ולהנות מסכום כסף רב יותר, זאת בהשקעה לא גבוהה במיוחד.
 29/09/2014    המאמר עודכן בתאריך 13/03/2019    mynexthome.co.il
פורום - תיווך

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mynexthome.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 mynexthome.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מתווכים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום תיווך
מחפשים משרדי תיווך מובילים באזורכם? השאירו פרטים ותקבלו הצעות בהקדם
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!