מתווכים ברעננה

עומדים למכור או להשכיר דירה? רוצים לרכוש נכס חדש? אל תהססו, תשאירו עוד היום פרטים באתר וקבלו הצעה ממתווכים מובילים באתר. הכל תוך זמן קצר וביעילות מרבית

עולם התיווך הישראלי השתנה בעשרים השנים האחרונות והתאים את עצמו למציאות הנדל"ניסטית בישראל. אם בעבר היינו מוצאים הרבהמשרדי תיווך קטנים, הרי שכיום שולטות בשטח מספר חברות גדולות שמפעילות מאות סוכנים בכל רחבי הארץ. החברות מפעילות ימים פתוחים, עורכות ימי שיווק ועוד ומשקיעות כסף רב בפרסום ושיווק הן שלהן והן של הנכסים שהן מבקשות למכור.

השינוי הביא עמו אומנם גידול בעמלות המתווכים אך מצד שני הגדיל מאוד את היעילות והאפקטיביות שבעבודה מול מתווכים. אנחנו יכולים לראות כיצד גם היום, בעידן בו ניתן להשתמש בכלים אינטרנטיים חינמיים למכירה או השכרת נכסים, רבים בוחרים להשתמש בשירותיהם של בוגרי לימודי נדל"ן, תופעה חדשה אף היא, שהכניסה רוח חדשה , רעננה ומקצועית לתחום.
קרא עוד

שאלות ותשובות בתחום מתווכים

שלום אני רוצה לפתוח משרד לתווך של דירות להשכרה בלבד איזה אישור אני צריך מטעם רשויות החוק

שלום רב

על מנת לפתוח משרד תיווך, הינך חייב ברישיון מתווכים מטעם המדינה

בהצלחה

שלום , האם מתווך יכול לקחת דמי תיווך על דירה שהוא גר בא ומראה אותה לאנשים מכיון שהוא רוצה לעבור לדירה אחרת ???

שלום רב

בעיקרון אין שום בעיה עם זה הרי זה העבודה שלו, אבל מתווכים לא נוהגים לעשות כך.

שלום,חייבת למכור מהר דירת 4 חדרים עם גג מרוצף ומקורה עם חדר כולל שרותים ומקלחת יש לי רטיבות בדירה שתחת הגג. מומחה לאיטום אמר שיש להרים הריצוף שבגג, לאטום ולרצף מחדש. לא מעונינת לעשות זאת בעצמי מוכנה להוריד העלויות ממחיר הדירה.האם כדאי? או שיותר כדאי שאעשה זאת לפני המכירה? האם זה משפיע משמעותית על ערך הדירה?

שלום רב

השאלה מעט מסובכת. היא תלויה במספר גורמים, מה עלות התיקון, מה מצב הדירה באופן כללי, באיזה איזור היא ממוקמת ומה מצב הנדל"ן שם.

אם מדובר בעלות נמוכה של תיקונים (מה שקשה להאמין) אז שווה לספוג את הירידה בערך, אבל אם מדובר בעלות גבוהה , קחי בחשבון שהרוכשים הפוטנציאלים יבקשו שערך הדירה יהיה בהתאם, ואף מטה מכך, על מנת לספוג עלויות תיקון עתידיות.

אנחנו מציעים לשקול את כל הנתונים, לא רק של עלויות, אלא גם זמן המכירה, מיקום הדירה ומצב השוק באיזור, כמה דחוף לך למכור את הדירה כעת ועוד. רק כך תוכלי לקבל החלטה שקולה וטובה

בהצלחה

מה התפקיד של מתווכי שכרות

שלום רב

מתווך שכירות הוא אדם שמנהל את הפרוצדורה של השכרת הנכס , גביית שכר דירה ותפעולה עבור בעל הבית. בדרך כלל משתמשים במתווך שכירות כאשר בעל הבית לא חי במדינה בה הוא משכיר נכסים או כאשר בעל העסק לא רוצה להתעסק בפרוצדורה זו ומעדיף שגורם מקצועי יעשה זאת.

רציתי לדעת מהו שכר התיווך המקובל כיום בשוק על עסקאות נדל"ן, והאם מדובר בסכום הסופי או שיש גם "תוספות" בסוף?

שלום וברכה. לא קיימים נתונים סטטיסטיים רשמיים, אבל על פי סקר לא מחייב שערכנו מרבית סוכנויות התיווך המוכרות גובות בין 1.5-2.5% מערך המכירה הסופי. הנתונים הללו מתייחסים לעסקאות מכירה בין לקוחות פרטיים, ובמקרה של תיווך לשכירות דמי התיווך הרבה יותר נמוכים (ולאוכלוסיות מסויימות, כמו סטודנטים או צעירים, לעיתים אפילו בחינם), או שמשולבים עם שירותי החזקת מבנים כלליים.

חשוב לזכור כי בדרך כלל מתווכים אומרים את המחיר של השירותים נטו. כיוון שתיווך, כמו כל סוג אחר של סחורה או שירות, חייב גם במס ערך מוסף, התכוננו להוסיף עוד 16% מע"מ (מערך דמי התיווך, לא משווי העיסקה...).